ul. Piękna 12 | kontakt@pm5.ostroleka.edu.pl | 29 766-47-69

ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI w grupie „JEŻYKI”.

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji nauczycielki przygotowały dla dzieci różne matematyczne zabawy i zadania, podczas których „Jeżyki” mogły sprawdzić swoje umiejętności. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Dzieci aktywnie w nich uczestniczyły, m. in.: przeliczały, utrwalały cyfry, kodowały, rozwiązywały słowne zadania tekstowe oraz samodzielnie wymyślały treść zadań, w matematycznej „Zabawie w chowanego” uzupełniały liczby na osi, odliczały wskazaną liczbę elementów w zabawie „Zastrzeżony numer telefonu”, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich oryginalne obrazy. Uczestnicząc w zabawie „Znikające figury” doskonaliły koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Brały udział w zabawie ruchowej „Figury i instrumenty”, w czasie której doskonaliły percepcję słuchową, ćwiczyły prawidłową reakcję na dźwięk, wskazując figurę odpowiadającą danemu instrumentowi. Podczas zabaw konstrukcyjnych w małych zespołach rozwijały kreatywne myślenie i dobrą współpracę. Dzieci świetnie poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki, co sprawiło im wiele radości, jak również poczucie dumy i wiary we własne możliwości.