ul. Piękna 12 | kontakt@pm5.ostroleka.edu.pl | 29 766-47-69

HISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA
Przedszkole Miejskie Nr  5 z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce zostało wybudowane  i oddane do użytku 10 października 1961 roku. Pełniło formę przedszkola zakładowego OZCP do 1996 roku.
  • Pierwszym kierownikiem nowo powstałego przedszkola została pani Regina Stepnowska-Mańko.
  • Od 1 września 1962 r. stanowisko kierownicze w przedszkolu objęła pani Genowefa Leszczyńska.
  • Od 1 września 1968 r. funkcję kierowniczą przedszkola pełniła pani Krystyna Mateuszczyk.
  • Od 1 września 1984 r. funkcję dyrektora przedszkola pełniła pani Anna Gadomska.
W maju 1996 roku aktem notarialnym zostało przekazane miastu i zmieniło charakter przedszkola z zakładowego na Przedszkole Miejskie.
  • Z dniem 1 września 1996 roku funkcję dyrektora przedszkola objęła pani Iwona  Kiełczewska.
Od 1 września 2001  roku  przedszkole przyjęło charakter  przedszkola z oddziałami integracyjnymi, do którego oprócz dzieci zdrowych uczęszczają również dzieci z niepełnosprawnościami.
  • Od 1 września 2011 r. funkcję dyrektora  przedszkola pełniła pani Irena Olbryś.
  • Od 1 września 2016 r. funkcję dyrektora  przedszkola pełniła pani Krystyna Kwiatkowska.

Od 05.06.2018 roku przedszkolu została nadana nazwa Przedszkole Miejskie Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi “Leśna Kraina” w Ostrołęce.

• Od 1 września 2021 r. funkcję dyrektora naszego przedszkola pełni pani Iwona Kiełczewska.

Przedszkole posiada 6 sal. Pomieszczenia do zajęć są przestronne, kolorowe, dostosowane do potrzeb dzieci. Pociechy mają do dyspozycji liczne kąciki zainteresowań, w których chętnie się bawią.
Dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych prowadzonych przez specjalistów. Prowadzone są zajęcia z rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej. Dzieci objęte są opieką logopedyczną oraz uczestniczą w zajęciach indywidualnych prowadzonych przez specjalistów w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.
Przedszkole dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Przed budynkiem przedszkola znajduje się podjazd dla wózków. Wewnątrz znajdują się odpowiednio wyposażone łazienki.
Przedszkole usytuowane jest z dala od miejskiego zgiełku. Otacza je duży plac zabaw pełen zieleni. Na placu znajdują się liczne sprzęty terenowe, które uatrakcyjniają dzieciom pobyt na świeżym powietrzu. W naszym przedszkolu wesoło i miło płynie czas.
Organizujemy różnorodne uroczystości, podczas których dzieci prezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Dzieci biorą też udział w licznych konkursach i zabawach organizowanych przez miasto, stowarzyszenia i inne placówki. W trosce o prawidłowy rozwój wszystkich dzieci prowadzone są różnorodne i ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

Nasze priorytety to uśmiech dzieci i zadowolenie rodziców. Przedszkolaki i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby dzieciom zapewniać prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby oraz zainteresowania.

REGULAMIN WYCIECZEK I SPACER

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOSCI W ROKU SZKOLNYM-2023-2024