PRZEDSZKOLAKI Z “LEŚNEJ KRAINY” Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT

W dniach od 15 do 19 maja w przedszkolu realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Uwagę przedszkolaków zwrócono  na ograniczone zachowanie w stosunku do osób nieznanych, a także odpowiedniego zachowania się na terenie przedszkola lub podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniano również w jaki sposób należy reagować w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, np. psem. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Równolegle z zajęciami realizowanymi w przedszkolu poszerzaliśmy wiadomości podczas wizyty Straży Pożarnej. Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego (droga dziecka z domu do przedszkola i z przedszkola do domu), a także omówiliśmy zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych z pielęgniarką, podczas których dowiedzieliśmy się, jak dbać o swoje zdrowie i jak zachować się w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu lub życiu.  Zostaliśmy wyposażeni w taki zasób wiedzy i umiejętności, że potrafimy zadbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.