WYCIECZKA DO ZOO W WARSZAWIE

Dnia 17 maja wszystkie sześciolatki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do warszawskiego ZOO.  Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zapoznanie dzieci ze światem roślin oraz rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w akwarium, “strasznie” w terrarium, ciekawie na wybiegach niedźwiadków, kangurków, lwów, tygrysów i żyraf, a śmiesznie w małpiarni. Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody dla najstarszych przedszkolaków oraz kolejną ciekawą przygodą. To także doskonała okazja do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Nasze przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Wycieczka została ufundowana przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Łukasza Kulika.