REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO “PRZEDSZKOLAK I BEZPIECZNY INTERNET- ROZWIJANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH”

W dniach od 8 do 12 maja w naszym przedszkolu prowadzono wiele działań w zakresie realizacji programu edukacyjnego pod hasłem “Przedszkolak i bezpieczny internet- rozwijanie kompetencji cyfrowych”. Tematyka zagadnień obejmowała: poznawanie sprzętu multimedialnego, pogadankę na temat zagrożeń płynących z sieci, oglądanie filmów edukacyjnych przedstawiających zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Starszaki w ramach realizacji projektu wybrały się na wycieczkę do pracowni komputerowej do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ostrołęce. W młodszych grupach odbyło się spotkanie z informatykiem. Przedszkolaki miały możliwość poznania poszczególnych elementów zestawu komputerowego oraz wielu urządzeń, które mogą z nim współpracować. Podczas spotkania z psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ostrołęce uświadamiano rodzicom, na co narażone są ich dzieci podczas korzystania ze sprzętu multimedialnego i internetu. Podsumowaniem projektu było rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem “Bezpieczni w sieci”.