ZAJĘCIA PLASTYCZNE W “MUCHOMORKACH”

Dnia 20 kwietnia  dzieci z grupy „Muchomorki” uczestniczyły w zajęciu o tematyce ekologicznej pod hasłem: „Nasz piękny ekologiczny świat”. Podczas zajęcia dzieci kształtowały postawy ekologiczne, poczucie odpowiedzialności i troski o środowisko przyrodnicze, rozwijały więzi emocjonalne z przyrodą oraz wrażliwość na jej piękno. Dzieci zainspirowane treścią utworu literackiego „Co to jest przyroda”, jak również zdobytą wiedzą  o tematyce ekologicznej wykonywały w zespołach prace plastyczne pod hasłem: „Nasz piękny ekologiczny świat”. Z dużym zaangażowaniem dzieci naklejały różne elementy przyrody (drzewa, kwiaty, zwierzęta, ptaki, ryby, owady) na arkuszach, na których dzieci wcześniej za pomocą gąbek namalowały niebo, trawę i staw. Następnie według własnej inwencji twórczej wzbogacały prace malując farbami dowolne elementy przyrody. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pracowały w swoich zespołach, wykazały się kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnością zgodnego współdziałania z rówieśnikami.