DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W “LEŚNEJ KRAINIE”

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Dnia Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczystość pod hasłem “Kto Ty jesteś- Polak mały”. Przedszkolaki z grupy “Jeżyki” przygotowały program artystyczny o tematyce patriotycznej i zaprezentowały go zaproszonym gościom. Dzieci pięknie recytowały wiersze o Polsce, śpiewały piosenki i tańczyły. Wspólnie z gośćmi zaśpiewały hymn Polski, a w prezencie podarowały im kokardy narodowe. Wszyscy obecni byli zachwyceni występem “Jeżyków” i nagrodzili ich gromkimi brawami. W każdej grupie odbyły się też zajęcia związane z obchodzonym świętem, podczas których rozmawiano o polskich symbolach narodowych, słuchano wierszy i bajek patriotycznych, wykonywano flagi i godła Polski. O godzinie 11:11 cała społeczność “Leśnej Krainy” odśpiewała Hymn Narodowy.