DZIEŃ ADAPTACYJNY W “LEŚNEJ KRAINIE”

Dnia 29 sierpnia odbył się DZIEŃ ADAPTACYJNY dla najmłodszych przedszkolaków pod hasłem “Tak roześmiane buziaki mają nowo przyjęte przedszkolaki”. Celem spotkania było zapewnienie nowo przyjętym dzieciom atmosfery zaufania, akceptacji oraz bezpieczeństwa. Dzieci poznały swoje panie, mogły wspólnie się pobawić, poznać i zintegrować,  a ich rodzice mieli okazję zapoznać się w skrócie  z zasadami funkcjonowania naszego przedszkola oraz z wyposażeniem sal i placu zabaw. Wspólne zabawy miały na celu eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz pokazanie ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i paniami w przedszkolu. Maluchy i ich bliscy spędzili miło czas uczestnicząc w zajęciach muzycznych, plastycznych  i ruchowych. Punktem kulminacyjnym spotkania było “Pasowanie na przedszkolaka”, dzięki któremu nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że dzieci bezpieczniej i odważniej 1. września stawią czoło nowej  dla nich sytuacji i z uśmiechem wkroczą w przedszkolny świat.

Dziękujemy rodzicom za przybycie, a także dzieciom za ich uśmiech, który jest dla nas największą nagrodą.