WAKACJE Z “PIĄTKĄ”

Wakacje w przedszkolu to wyjątkowy czas. Chociażby ze względu na dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola z uwagi na “dyżur wakacyjny”. Aby zadbać o dobre samopoczucie wszystkich przedszkolaków, nauczyciele pracujący w grupach starali się wypełnić im czas organizując różne ciekawe aktywności. Były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz w sali integracji sensorycznej, zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, podczas których przedszkolaki w prosty sposób mogły “wyczarować” za pomocą farby i linijki piękny krajobraz górski. Przedszkolaki wcieliły się role leśnych detektywów, szukając skarbów w ogrodzie. W trakcie zajęć kulinarnych mali kucharze “wyczarowali” przepyszne desery lodowo- owocowe. Przy okazji obchodów “Dnia żółtego” i “Dnia zielonego”, rozmawiano o porach roku i bawiono się kolorami, wykorzystując ich symbolikę w różnoraki sposób. W jednej z grup odbyła się również dyskoteka przy dźwiękach znanych dzieciom przebojów muzycznych.  Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w wyżej opisanych aktywnościach, czerpiąc z tego ogromną radość.