ŚWIATOWY DZIEŃ HIGIENY RĄK

Dnia 6 maja w naszym przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Higieny Rąk. Jest to święto zapoczątkowane w 2005 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w ramach projektu “Higiena rąk to bezpieczna opieka 2002-2015”. Celem obchodów jest poprawa higieny rąk dzieci i dorosłych. Przedszkolaki omawiały etapy mycia rąk oraz sytuacje które wymagają tej czynności. Wszyscy mogą być osobami przenoszącymi drobnoustroje. Zarazki są wszędzie, a my nie zdajemy  sobie sprawy, jak łatwo przenosimy je na rękach na przedmioty których dotykamy.  Zapobieganie przenoszeniu zarazków jest bardzo proste – wystarczy myć ręce. Z badań wynika, że mycie rąk wodą z mydłem przez 15 sekund redukuje liczbę bakterii już o około 90 procent, natomiast kolejne 15 sekund usuwa całkowicie drobnoustroje, które mogą być przyczyną chorób. Złota zasada jest taka, że im częściej myjemy ręce, tym lepiej. Myjmy ręce!!!!