PRZEDSZKOLAKI Z “LEŚNEJ KRAINY” W GEŚCIE SOLIDARNOŚCI DZIECIOM Z UKRAINY

Dnia 9 marca cała społeczność naszego przedszkola zamanifestowała swoją solidarność z Ukrainą, biorąc udział w akcji “Przedszkolaki z Leśnej Krainy w geście solidarności dzieciom z Ukrainy”. Wszyscy, ubrani w barwy narodowe flagi ukraińskiej, okazali swoje wsparcie naszym sąsiadom, których dotknęła tragedia związana z wojną. Podczas zajęć przedszkolaki uczestniczyły w pogadankach, oglądały filmy edukacyjne o naszych wschodnich sąsiadach, dzięki którym poznały kulturę, symbole narodowe  i zabytki tego państwa. Na zakończenie każda z grup wykonała pracę plastyczno- techniczną nawiązującą do tematu. Tą drobną inicjatywą pragniemy pokazać, że jesteśmy przeciwni wojnie i krzywdzie ludzkiej. Chcemy pokoju nie tylko dla Polski, Ukrainy, ale dla całego świata!!!