“ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA” W GRUPIE KRASNOLUDKI

Dnia 28 września w grupie “Krasnoludki” obchodzono Dzień Jabłka. Obchody tego święta rozpoczęto od różnorodnych zabaw muzycznych i ruchowych związanych z jabłkiem. Następnie rozmawiano na temat wyglądu jabłek. Dzieci oglądały jabłka, dotykały, określały ich kolorystykę, kształt, porównywały wielkość. Po degustacji przygotowanych jabłuszek mówiły, jak one smakują i że je bardzo lubią. Dzieciaczki poznały wartości odżywcze jabłek  i korzyści dla zdrowia płynące z ich spożywania. “Krasnoludki” dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką, ponieważ pod nią ukrywa się najwięcej witamin. Należy tylko pamiętać o dokładnym ich umyciu przed jedzeniem. Na zakończenie  grupowego Dnia Jabłka dzieci samodzielnie i z dużym zainteresowaniem wykonywały prace plastyczne, wyklejając kawałkami kolorowej bibuły narysowane jabłko.