“JEŻYKI” NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ “WOJTKI”

Dnia 3 października 2024 r. dzieci z grupy „Jeżyki” odwiedziły osiedlową bibliotekę „Wojtki”, gdzie uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Czytanie z sercem”. Na początku obejrzały teatrzyk Kamishibai, pt.: „Serce Misia”. Poznały różnych mieszkańców lasu oraz przygody misia z leśną biblioteką i treścią znalezionej tam książki, na której okładce widniało serce. W oparciu o jej zawartość dzieciaki dowiedziały się, w jaki sposób dbać o własne serce żeby było zdrowe. Zwierzątka zachęcały do systematycznego uprawiania różnorodnej aktywności fizycznej, między innymi do ruchu na świeżym. Dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej „Dla serducha”. Następnie odbyła się część warsztatowa podczas której „Jeżyki” układały serduszkowe puzzle. Dużą atrakcją było dla dzieci wyszywanie serc za pomocą plastikowej igły i czerwonej wstążki według instrukcji pani bibliotekarki, po czym ozdabianie go rysunkiem według własnego pomysłu. Na zakończenie zajęć grupa „Jeżyki” otrzymała na pamiątkę czerwony balon w kształcie serca, a każde dziecko zakładkę do książki. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do częstego odwiedzania biblioteki z rodzicami i wypożyczania książek z bogatego zbioru literatury dziecięcej. Spotkanie odbyło się w ramach przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.