ZABAWY BADAWCZE W GRUPIE “MOTYLKI”

W grupie „Motylki” zostały przeprowadzone zabawy badawcze pod hasłem: „Wędrująca kolorowa woda” i „Magia kolorów”. Dzieci miały możliwość samodzielnego eksperymentowania i poszukiwania odpowiedzi na różne pytania badawcze. Zabawy z kolorami ćwiczyły u dzieci zmysł wzroku, małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi, rozwijały umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego i prawidłowego wyciągania wniosków. Aktywne uczestnictwo dzieci w zabawach badawczych były artystyczną przygodą umożliwiającą rozwijanie ich twórczej postawy i kreatywności, odkrywania, budzenia ciekawości dzieci i ich pasji poznawania. Nasze „Motylki” z dużym zainteresowaniem aktywnie brały udział w eksperymentach, które sprawiały im radość i poczucie satysfakcji ze zdobytych nowych doświadczeń, umiejętności i wiedzy.