“DZIEŃ KOTA” W “JEŻYKACH” I “KRASNOLUDKACH”

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W poniedziałek, 19 lutego dzieci z grupy “Jeżyki” i “Krasnoludki” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały film edukacyjny o kotach, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Mój wymarzony kot”. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały ten dzień w pamięci.