WARSZTATY KULINARNE W GRUPIE “SÓWKI”

Dnia 9 lutego 2024 r. z okazji Dnia Pizzy i„Giornata italiana”- Dnia włoskiego, w grupie Sówki odbyło się spotkanie- warsztaty z udziałem wyjątkowego gościa pana Janusza Kurpiewskiego – właściciela pizzerii Caro Giovanni w Miastkowie. Na mini warsztatach kulinarnych, pod okiem naszego gościa, zgłębialiśmy klasykę kuchni włoskiej. Wspólnie uczyliśmy się robić pizze. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotowywać. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku! Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie.

Dziękujemy panu Januszowi za wspólnie spędzone chwile i przepyszną zabawę.