“DZIEŃ NIEMIECKI” W “LEŚNEJ KRAINIE”

Dnia 15.11.2023 r. w naszym przedszkolu odchodziliśmy Dzień Niemiecki. Z tej okazji dzieci wszystkich grup na zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki przedszkola poznawały najważniejsze osobliwości naszego zachodniego sąsiada. Swą wiedzę utrwalały podczas zajęć plastyczno – technicznych. Dzieci miały też możliwość poznania oryginalności kuchni regionalnej.
Dzień Niemiecki był wspaniałą okazją, aby dzieci dowiedziały się jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Przedszkolaki znakomicie bawiły się śpiewając piosenkę “Panie Janie” w języku niemieckim. W niektórych grupach wykonano również flagę Niemiec. Głównym celem zajęć było zapoznanie z historią państwa niemieckiego, poznanie jego języka i kształtowanie tolerancji i szacunku wobec innych kultur.