“MUCHOMORKI” NA WARSZTATACH CZYTELNICZYCH W BIBLIOTECE

Dnia 4 października 2024 r. przedszkolaki z grupy Muchomorki wybrały się do Biblioteki osiedlowej na spotkanie autorskie z Patrycją Lipińską – autorką książki „Kodeks Przedszkolaka”. To niezwykłe wydarzenie było pełne ciekawych opowieści, wspólnej zabawy i śpiewu! Podczas spotkania dzieci z uwagą słuchały opowieści autorki na temat tego, co zawiera książka „Kodeks Przedszkolaka”. Pani Patrycja wyjaśniła, jak ważne są zasady, którymi powinni kierować się mali przedszkolacy. Razem z dziećmi dyskutowała o tym, co powinno znaleźć się w takim kodeksie – od szacunku do innych, przez współpracę w grupie, aż po dbanie o porządek i bezpieczeństwo. Ważnym tematem spotkania była również rozmowa o bezpiecznej drodze do przedszkola. Dzieci mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i przypomnieć sobie, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza podczas poruszania się w pobliżu przedszkola. Spotkanie nie skończyło się jednak tylko na słuchaniu opowieści! Pani Patrycja Lipińska przygotowała dla dzieci muzyczną niespodziankę – śpiewała piosenki, które maluchy szybko podchwyciły. Zabawa stała się jeszcze bardziej wesoła, kiedy autorka pokazywała ruchy do jednej z piosenek, a dzieci chętnie je naśladowały, tańcząc i bawiąc się wspólnie. To był wspaniały dzień, pełen inspirujących opowieści, śpiewu i radości. Dzieci wróciły do przedszkola z głowami pełnymi wrażeń i nowych, cennych informacji o zasadach, które pomagają w codziennym życiu przedszkolaka.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.