ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO- EKOLOGICZNEGO POD HASŁEM “OGRÓD UPIĘKSZAMY- ODPADY WYKORZYSTAMY”

Dnia 14 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- ekologicznego pod hasłem “Ogród upiększamy- odpady wykorzystamy”. Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków, kształtowanie nawyków segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na znaczenie recyklingu oraz promocja dbania o najbliższe otoczenie i jego estetykę. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, które wykonały przestrzenne prace plastyczne z surowców wtórnych, będące dekoracją ogrodu przedszkolnego. Autorzy prac wykazali się wyjątkową wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością. Powstały kwiaty, girlandy, grzybki. Wszystkie prace prezentowały się przepięknie. Wyłonienie laureatów konkursu było niezmiernie trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Paweł Niewiadomski, Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Pani Elżbieta Mierzejewska- Nicewicz oraz Dyrektor Wydziału Oświaty Pani Bogumiła Jarka, Dyrektor PM Nr 5  Pani Iwona Kiełczewska oraz Wicedyrektor PM Nr 5 Pani Monika Adamowska, doceniając podjęte wyzwanie, oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania prac oraz zaangażowanie dzieci, postanowiła przyznać wszystkim I miejsce. Dziękujemy Przedszkolakom za udział w konkursie! Wszystkim gratulujemy!