ZAJĘCIA ADAPTACYJNE “JEŻYKÓW” i “BIEDRONEK” W SP NR 4

Dnia 20 maja 2024 r. przedszkolaki z grupy “Jeżyki” i “Biedronki” wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 4 . Aby zniwelować u dzieci strach przed wstąpieniem w nowy etap edukacji, wzięły one udział w zajęciach adaptacyjnych. Przedszkolaki miały również możliwość poznania swojej przyszłej sali lekcyjnej, szatni, stołówki, sali gimnastycznej, pracowni komputerowej czy biblioteki. Dzieci dowiedziały się w co powinien być wyposażony plecak pierwszoklasisty. Wspólnie z uczniami klasy trzeciej wykonały plakaty oraz brały udział w quizie, udzielając trafnych odpowiedzi. Takie spotkania pozwalają przełamać lęki dzieci i utwierdzają w przekonaniu, że kolejny etap edukacji będzie przebiegał w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.