“JEŻYKI” NA WARSZTATACH CZYTELNICZYCH W BIBLIOTECE OSIEDLOWEJ

Dnia 15 maja 2024 r. “Jeżyki” wybrały się na kolejne warsztaty czytelnicze do Biblioteki Osiedlowej w Wojciechowicach. Tym razem pani Kasia zapoznała dzieci z przygodami głównej bohaterki opowiadania pt: “Sowa, co bałagan w porządku miała”. Uczy ona minimalizmu poprzez perypetie jej głównej bohaterki. Miała ona bowiem wszystkie rzeczy doskonale poukładane w dziupli, jednak było ich tak dużo, że w dziupli już brakowało miejsca dla… Sowy. Książka jest bardzo pomocna. Pozwala zrozumieć, że zbieranie rzeczy może skończyć się katastrofą. Przedszkolaki w oparciu o wysłuchane opowiadanie tworzyły portret pani Sowy. Mogły wykorzystać w tym celu naturalne materiały: szary papier, piórka, itp. Powstały piękne obrazy, które zdobią tablicę w holu przedszkola.