“BIEDRONKI” I “JEŻYKI” Z WIZYTĄ W PRACOWNI INFORMATYCZNEJ W SP NR 4

Dnia 13 maja 2024 r. przedszkolaki z najstarszych grup odwiedziły pracownię informatyczną w SP Nr 4 w Ostrołęce. Pan informatyk na wstępie zapoznał ich z zasadami bezpiecznego zachowania w tejże pracowni oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętu komputerowego. Dzieci poznały części składowe komputera. Poznały zasady korzystania z tablicy multimedialnej. Mogły samodzielnie wykonać ćwiczenia w quizach edukacyjnych. Przedszkolaki dowiedziały się, że trzeba dbać o prawidłową postawę i odległość wzroku od monitora oraz jak dozować i kontrolować czas spędzony przed komputerem. Spotkanie uświadomiło przedszkolakom, że korzystanie z komputera  wymaga odpowiedzialności, nie zastąpi ruchu na świeżym powietrzu, zabaw z przyjaciółmi ani rozmów z rodzicami. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przedszkolnego programu “Przedszkolak i bezpieczny internet”.