REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO “PRZEDSZKOLAK I BEZPIECZNY INTERNET”

W dniach 8-12.04.2024 r. w naszym przedszkolu realizowaliśmy program edukacyjny “Przedszkolak i bezpieczny internet”, którego celem jest prezentacja, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Podczas zajęć dydaktycznych przedstawiano problematykę internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów. Wyjaśniano również zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie, czyli tzw: netykietą. W trakcie realizacji programu zaplanowano szereg różnorodnych działań. Jednym z nich było zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem “Rodzina bez ekranów”. Odbyło się również spotkanie z informatykiem na temat zagrożeń płynących z sieci. Dzieci poznały również elementy sprzętu komputerowego. Opracowano Kodeks bezpiecznego internauty. Dzięki prowadzonym działaniom przedszkolaki dowiedziały się czym jest Internet i do czego służy, jak korzystać z wyszukiwarek internetowych, jak reagować na internetowe zagrożenia oraz w jaki sposób ich unikać.