KĄCIK PRZYRODY W GRUPIE “LEŻYKI”

Dnia 18 marca 2024 r. w grupie “Jeżyki” wiosna zawitała na dobre. Przedszkolaki przyniosły nasiona oraz cebulki różnych warzyw, aby założyć w swojej sali „Wiosenny kącik przyrody”. Po zgromadzeniu i obejrzeniu nasion i cebulek przystąpiono do pracy. Na początku  nasypywano ziemię do doniczek, aby móc rozsiać w niej nasiona. Na koniec jeszcze wystarczyło tylko napełnić konewkę wodą i wszystko podlać. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki pięknie pokolorowały obrazki- domki, które wykorzystano do stworzenia tzw. domowych ogródków. Celem tych zajęć było zachęcenie dzieci do obserwacji przyrody i dbania o jej piękno w najbliższym otoczeniu. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w urządzeniu wiosennego kącika przyrody poprzez wzbogacenie go w różnorodne nasiona, cebulki i przedmioty.