“DZIEŃ KOBIET” W LEŚNEJ KRAINIE

Dnia 8 marca 2024 r. wszystkie panie i dziewczynki z naszego przedszkola obchodziły swoje święto, czyli Dzień Kobiet. Jest to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolaków przygotowała dla dziewczynek i pań moc niespodzianek. Chłopcy z uśmiechem na twarzy wręczali wiosenne tulipany, obdarowywali swoje koleżanki słodkimi upominkami. Panie nauczycielki planując ten wyjątkowy dla dziewczynek dzień, zwróciły szczególną uwagę, aby chłopcy w tym dniu czuli się organizatorami tego święta, a zabawy organizowane w grupach dostarczyły wszystkim wiele radości. Tego dnia od wczesnych godzin rannych idąc korytarzem można było usłyszeć wydobywający się z sal śmiech oraz muzykę przy której odbywały się zabawy i pląsy. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało chłopcy tego dnia, byli wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Starali się wyręczać dziewczynki we wszystkich czynnościach porządkowych przez co dziewczynki czuły się wyjątkowe i docenione. Święto było okazją do rozmów z dziećmi  o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach,  koleżankach,  paniach z otoczenia. Nauczycielki w grupach wprowadzały uroczysty nastrój, czytając przygotowane na tę okoliczność wiersze,  śpiewając  piosenki oraz wykonując piękne prace plastyczne. Dzień Kobiet w naszym przedszkolu upłynął  w bardzo miłej atmosferze.