EKSPERYMENTY W GRUPIE “SÓWKI”

W dniach od 19 do 23 lutego 2024 r. w grupie “Sówki” odbywały się zajęcia podczas których przedszkolaki wykonywały różne doświadczenia. Podczas jednych z nich dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat wulkanów, miejsc i przyczyn ich powstawania, oraz tego, co się z nich wydobywa. Zainspirowane zajęciami “Sówki” postanowiły zrobić swój własny “wulkan”. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem eksperymentu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się również eksperyment z mlekiem, barwnikami i płynem do naczyń. To doświadczenie było świetna okazją do nauki przez zabawę, rozwijania wyobraźni i kreatywności. Kolorowe mleko zmieniało się za każdym dotknięciem patyczka higienicznego, który działał niczym magiczna różdżka i momentalnie przesuwał barwny płyn! Wow! To słowo doskonale opisuje wrażenia z zabawy, więc zobacz jak wykonać eksperyment i malować na mleku. Tego typu zabawy są najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzania ciekawości otaczającym światem. Uczą prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów.