“DZIEŃ DINOZAURA” W “JEŻYKACH” I “BIEDRONKACH”

Dnia 27 lutego 2024r. dzieci z grupy „Jeżyki” i “Biedronki” obchodziły nietypowe święto. Było to święto znanych prehistorycznych stworzeń – „Dzień Dinozaura”. Przedszkolaki tego dnia zamieniały się w dinozaury, oglądały książeczki o tych fascynujących wymarłych zwierzętach oraz bawiły się w zabawy muzyczno-ruchowe. W prehistoryczny świat przeniosła nas prezentacja multimedialna „Śladami Dinozaurów”. Dzieci poznały zawód paleontologa, który bada dawne formy życia na Ziemi. Poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, kiedy i gdzie żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wyginęły. „Jeżyki” wykonały również pracę plastyczną związaną z tematyką zajęć. Przedszkolaki przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc obchody „Dnia Dinozaura” bardzo im się podobały.