ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE W GRUPIE “MOTYLKI”

“Motylki” uczestniczyły aktywnie w zajęciach gimnastycznych, podczas których doskonaliły swoją sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz prawidłową reakcję na określone sygnały i polecenia nauczyciela. Wykorzystując niekonwencjonalne pomoce- gazety oraz muzykę, dzieci kształtowały pomysłowość i inwencję twórczą oraz płynność ruchów. Uczestnicząc w zabawach ruchowych z szarfami i tunelem, przedszkolaki kształtowały motorykę w zakresie zwinności, koordynacji ruchowo- wzrokowej, doskonaliły orientację przestrzenną, utrwalały kierunki oraz umiejętność utrzymywania równowagi. Poprzez aktywny udział w zajęciach ruchowych wszystkie dzieci miały możliwość nabywania wiary we własne siły i możliwości.