EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 W “LEŚNEJ KRAINIE”

Dnia 14 lutego 2024 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu “Dzień numeru alarmowego 112”.  Z tej okazji odwiedziły nas funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Panie przypomniały dzieciom co to za numer- 112 i do czego służy oraz kto go obsługuje. Przedszkolaki dowiedziały się, że można na niego dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórek, bez konieczności odblokowywania klawiatury. Przedszkolaki dowiedziały się, że europejski numer alarmowy “112” został wprowadzony po to, by umożliwić wszystkim Europejczykom wezwanie pomocy, bez względu na to w jakim kraju się znajdujemy. Europejski Dzień Numeru 112 został oficjalnie ustanowiony w 2009 roku przez Unię Europejska w celu podniesienia świadomości ludzi na temat liczby, która może ocalić ich życie. Teraz wszystkie przedszkolaki z “Leśnej Krainy” wiedzą, jak należy postępować wzywając telefonicznie pomocy.