SPOTKANIE Z POLICJANTEM W “LEŚNEJ KRAINIE”

Dnia 24 stycznia 2024 r. w naszym przedszkolu zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W trakcie swojej wizyty panie policjantki przeprowadziły pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Rozmawiano na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Zwrócono uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Przestrzegano również przedszkolaki przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy wykręcić numer 112.
Na koniec przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę “zatrzymanego”, przymierzając kajdanki. Była to również świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.