ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM SPECJALNYM W “LEŚNEJ KRAINIE”

Rola pedagoga specjalnego w przedszkolu jest niezwykle ważna i obejmuje szeroki zakres obowiązków. Głównym celem pedagoga specjalnego jest tworzenie inkluzywnego środowiska edukacyjnego, w którym każde dziecko ma szansę osiągnąć sukces. Oprócz pracy z dziećmi posiadającymi orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, pedagog specjalny wspiera także inne dzieci, nauczycieli oraz całe środowisko przedszkolne. Jego działania obejmują również rozwiązywanie problemów dydaktycznych i wychowawczych dzieci, współpracę z rodzicami, rekomendowanie działań w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz badania i działania diagnostyczne związane z identyfikacją indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci.