ALPAKOTERAPIA NARSENA- SPOTKANIE W RAMACH GRUPY WSPARCIA

Dnia 13 października 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie w ramach Grupy Wsparcia. Tym razem rodzice i dzieci z niepełnosprawnościami mogli uczestniczyć w Alpakoterapii. Alpakoterapia Narsena to forma zajęć, która pomaga dzieciom w nauce kontaktów ze zwierzętami. Alpaki pomagają w leczeniu dzieci, są pomocne w usprawnianiu czynności ręki i ciała. Praca z dziećmi przy udziale zwierząt pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia. Obcowanie z tymi zwierzętami pomaga rozluźnić się i otworzyć, może poprawić samopoczucie. Kontakt z alpakami zmniejsza lęk i uczucie stresu, pomaga oderwać się od codziennego życia. Alpakoterapia jest to terapia wspomagająca inne terapie, mająca ogromny wpływ na sferę emocjonalną, społeczną, intelektualną i psychoruchowa człowieka.  Alpakoterapia Narsena wpływa pozytywnie na samoocenę, budowanie relacji interpersonalnych, wyrażanie emocji, oraz pokonywanie leków i własnych ograniczeń. W sferze poznawczej poprawia zapamiętywanie, rozwija pracę wszystkich zmysłów oraz wpływa na koncentrację.