ZAJĘCIA Z HORTITERAPII W GRUPIE “MUCHOMORKI”

Dnia 29 marca w grupie “Muchomorki” odbyły się zajęcia w ramach hortiterapii. Podczas nich przedszkolaki zakładały kącik przyrody.  Najpierw dzieci zaczęły nasypywać ziemię do doniczek, a później nauczyły się, jak palcami rozsiewać nasiona. Na koniec jeszcze wystarczyło tylko napełnić konewkę wodą i wszystko podlać. W kąciku znalazły się takie rośliny jak: owies wielkanocny, fasola ozdobna, niezapominajki, rzodkiewka, szczypiorek, sałata, pietruszka, cebula. Celem tych zajęć było zachęcenie dzieci do obserwacji przyrody i dbania o przyrodę w swoim otoczeniu. Dziękujemy naszym  przedszkolakom za zaangażowanie w urządzeniu wiosennego kącika przyrody poprzez wzbogacenie go w różnorodne nasiona, cebulki i przedmioty.