WARSZTATY Z TWÓRCZYNIĄ LUDOWĄ W GRUPIE “SÓWKI”

Dnia 28 marca w grupie „Sówki” odbyły się warsztaty dla rodziców z udziałem twórczyni ludowej pani Czesławy Lewandowskiej pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało?” Celem spotkania było przybliżenie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi regionu kurpiowskiego. Dzieci poznały odświętny strój ludowy i sposób wicia palm. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa, z którą wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza. Tradycja wykonywania palm szczególnie zachowała się na Kurpiach. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które symbolizują nieśmiertelność duszy. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne palmy z bibuły.