“JEŻYKI” W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW

Dnia 22 grudnia przedszkolaki z grupy “Jeżyki” w ramach realizacji programu grupy artystycznej “Kreatywne skrzaty z Leśnej Krainy” ,wcieliły się w rolę “małych badaczy”. A to wszystko za sprawą nauki przez zabawę, czyli praktycznych zajęć eksperymentalnych. Podczas eksperymentowania wiele radości dzieciom daje sam proces odkrywania. Dzięki takim zabawom dziecko doskonali swoją orientację w świecie, rozwija myślenie przyczynowo- skutkowe, odbiera nowe wrażenia estetyczne, doznaje satysfakcji, zaspokaja podstawowe uczucia związane z realizacją potrzeby działania. Tym razem przedszkolaki rozbudzały ciekawość świata, wykorzystując do tego produkty żywnościowe, używane na co dzień w domowej kuchni. Eksperymenty, które przeprowadzono okazały się bezpieczne i bardzo efektywne. Dzieci czuły ogromną satysfakcję z możliwości doświadczania świata i obserwacji zachodzących reakcji.