SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA

Dnia 24 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „LEŚNA KRAINA” w Ostrołęce odbyło się spotkanie Grupy wsparcia, w którym uczestniczyli członkowie Grupy wsparcia, Dyrektor przedszkola- Pani Iwona Kiełczewska, przedstawiciele  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce oraz rodzice dzieci z niepełnosprawnością. Celem spotkania było przedstawienie i omówienie form pomocy, których może udzielić Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce rodzicom i dzieciom z niepełnosprawnością. W trakcie spotkania przedstawicielki MOPR-u w Ostrołęce szczegółowo przedstawiły  i omówiły dostępne formy wsparcia o które mogą ubiegać się rodzice. Omówiono między innymi formy dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, turnusów rehabilitacyjnych, łamania barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się. Określono terminy składania niektórych wniosków a także potrzebne  do tego dokumenty. Przedstawiono stronę internetową Systemu SOW, poprzez którą rodzice mogą składać wnioski a także uzyskać więcej informacji o poszczególnych pomocach oferowanych przez MOPR.