WITAMINOWE KOKTAJLE W GRUPIE “MOTYLKI”

Dnia 08 listopada dzieci z grupy ,,Motylki” obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia przygotowały pyszne koktajle owocowe. Wszyscy dobrze wiedzą z jakiego bogactwa witamin i składników odżywczych one słyną. Nie tylko dostarczają organizmowi niezbędnych mikroelementów, ale  w doskonały sposób potrafią zastąpić słodycze o czym przekonaliśmy się dzisiaj, podczas robienia naszych własnych koktajli owocowych. Po wstępie teoretycznym dotyczącym faktów dotyczących zdrowych i mniej zdrowych produktów obecnych w naszej diecie, przeszliśmy do zajęć praktycznych. Po czynnościach higienicznych, przystąpiliśmy do pracy. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte, obrane ze skórek, samodzielnie pokrojone przez dzieci i wrzucone do blendera. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i ciekawością patrzyły na proces powstawania koktajlu. Z dużym zaciekawieniem obserwowały słój, w którym na maleńkie kawałki rozdrabniały się pokrojone banany, pomarańcze, śliwki, kiwi, mandarynki, jabłka i gruszki. Do powstałej w ten sposób masy dolewano jogurty, a później  delektowano się smakiem witaminowych koktajli. Niektórym dzieciom koktajl smakował tak bardzo, że prosiły o dokładkę, a to najbardziej cieszyło nasze serca, bo nie ma lepszej zapłaty za pracę jak uśmiech i zdrowo napełnione brzuszki dzieci. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do zjadania owoców i  zapoznanie ich z możliwością spożywania owoców w innej postaci. Mamy nadzieję, że zajęcia staną się inspiracją dla dzieci, które zachęcą swoich rodziców do wspólnego robienia takich właśnie, witaminowych pyszności w domu.