“EKOLOGICZNY” FESTYN I AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Dnia 16 września społeczność naszego przedszkola aktywnie uczestniczyła w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez Radę Osiedla Wojciechowice. Oficjalnym rozpoczęciem pikniku była akcja sprzątania Osiedla Wojciechowic. Najstarsze przedszkolaki wraz z opiekunami udały się w tym celu do pobliskiego parku, zaś najmłodsze grupy porządkowały plac wokół przedszkola oraz poszerzały swoją wiedzę oglądając filmy edukacyjne dotyczące tematu. Podczas pikniku, który odbył się na placu przy SP Nr 4 w Wojciechowicach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: stoiska pokazowe Stroa Enso oraz Biblioteki Osiedlowej w Wojciechowicach, stoisko z tatuażami, animatorzy, maskotki z popularnych kreskówek. Odbył się również konkurs “Mam talent” oraz pokaz mody ekologicznej, w którym zaprezentowały się ze swoimi recyklingowymi strojami nasze przedszkolaki.  Podczas pikniku odbył się również kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców, z którego dochód został przeznaczony na leczenie ciężko chorego Stasia- mieszkańca Wojciechowic. Podczas uroczystości Dyrektor naszego przedszkola, Pani Iwona Kiełczewska otrzymała ufundowany przez radnego, Pana Pawła Niewiadomskiego rollbaner z logo Przedszkola Miejskiego Nr 5. Dziękujemy Radzie Osiedla Wojciechowice za możliwość udziału w tak fajnym wydarzeniu a Panu Pawłowi za piękny prezent dla naszej palcówki.