“ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY” W GRUPIE “KRASNOLUDKI”

Dnia 11 września w grupie “Krasnoludki” rozmawiano na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, a to za sprawą przypadającego na ten dzień Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z zawartością apteczki pierwszej pomocy. Dowiedziały się w jakich przypadkach jej używać. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne, podczas których opatrywano rany za pomocą plastrów i bandaży, mierzono ciśnienie tętnicze krwi oraz dokonywano pomiarów temperatury ciała. Dzieci miały też możliwość zapoznania się z numerem alarmowym “112”. Na zakończenie wykonano plakat pod hasłem “Pierwsza pomoc”. Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas zajęć, uważnie słuchały wszystkich wiadomości, co być może przyczyni się w przyszłości do uratowania przez nich komuś życia.