“JAK WESOŁE JEST PRZEDSZKOLE!!!”- ADAPTACJA NAJMŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Początek września to wyjątkowy czas zarówno dla rodziców, nauczycieli, jak i przedszkolaków. Na nowo próbujemy odnaleźć się w naszej przedszkolnej rzeczywistości. Ten okres odgrywa zwłaszcza niezwykłą rolę wśród dzieci nowo przyjętych do przedszkola. Nasze dzielne 3- latki w tym roku z niebywałą odwagą przekraczały codziennie próg swojej sali. Tylko czasami towarzyszył temu lęk i tęsknota za najbliższymi. Jednak chęć poznawania świata i spotkanie z przyjaciółmi sprawiły, że zarówno chłopcy jak i dziewczęta odnalazły się w nowej rzeczywistości. Grupa przedszkolna dała możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Bowiem przedszkole to wpływ, rozwój i ludzie, dzięki którym każdy maluch poznaje zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi. Dziecko uczy się nie tylko współpracy z rówieśnikami, lecz przede wszystkim nabiera odwagi i wiary we własne możliwości. Nasze Krasnoludki wiedzą już jak przygotować się do spożywania  posiłków, potrafią dbać o higienę osobistą, znają zasady obowiązujące podczas wyjść na plac zabaw. Preferują zabawy manualne oraz taneczne. Dzieciom gratulujemy odwagi i ogromnej chęci doświadczania świata.