MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W “LEŚNEJ KRAINIE”

W dniach od 16 do 20 maja w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa- przedsięwzięcia Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zaplanowano cykl różnorodnych działań związanych z bezpieczeństwem w przedszkolu, w ogrodzie, na drodze, w domu, itp. Udzielano instrukcji jak należy zachować się w przypadku pożaru. Rozmawiano też na temat niebezpieczeństw, jakie czyhają na dzieci w przypadku kontaktu z prądem.  Przedszkolaki zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego i poznawali zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Zaproszeni policjanci wdrożyli przepisy ruchu drogowego, zachęcali do korzystania z odblasków. Podczas spotkania z psychologiem rozmawiano na temat bezpiecznego korzystania z zasobów internetu oraz zasadach panujących w grupie, które wpływają na poprawne relacje z rówieśnikami. Pani pielęgniarka wytłumaczyła dzieciom jak należy dbać o swoje zdrowie oraz jakich zasad należy przestrzegać aby nasz organizm był w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Można było posłuchać bicia swojego serca przy użyciu stetoskopu, zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, czy założyć opatrunek. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą dzieciom uniknąć wielu trudnych i niebezpiecznych sytuacji, a w razie ich wystąpienia, podpowiedzą jak zachować się w sposób odpowiedni.

Bezpieczeństwo to priorytetowe zadanie w edukacji przedszkolnej, dlatego realizowane jest w przedszkolu praktycznie przez cały rok.