“CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” W “LEŚNEJ KRAINIE”

W dniach od 9 do 13 maja w naszym przedszkolu realizowano  Programu przedszkolnej  edukacji antytytoniowej “Czyste powietrze wokół nas”, chroniący dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Cel programu:

• ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem biernego palenia
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
  • wykształcenie świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy
  • podniesienie kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy
  • zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, także biernego

Adresaci:

• dzieci w wieku 5-6 lat, uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach
  • rodzice i opiekunowie dzieci, wychowawcy

Program “Czyste powietrze wokół nas” powstał w 1997 roku. Program ma charakter profilaktyczny. W naszym przedszkolu zajęcia odbywały się w grupie Biedronki, Jeżyki oraz Motylki.