INTEGRUJEMY SIĘ, BAWIMY, UCZYMY I I DOŚWIADCZAMY ŚWIATA

Nasze przedszkole jest wyjątkowe, a to wszystko za sprawa tego, że jest przedszkolem integracyjnym. Ideą integracji w przedszkolu jest włączanie dzieci niepełnosprawnych do grupy
pełnosprawnych rówieśników, gdzie wszystkie dzieci mają te same prawa i te same obowiązki.
Dzieci niepełnosprawne przebywając w naturalnym środowisku rówieśników wchodzą z nimi
w interakcje, co je aktywizuje, motywuje do podejmowania zadań stymulujących rozwój oraz dostarcza wzorców zachowań.
W naszym przedszkolu, dzieci spędzając wspólnie czas, bawią się i uczą. Dzięki doskonale wyposażonej sali Integracji Sensorycznej, sali Doświadczania Świata, ogromnej ilości pomocy dydaktycznych oraz zaangażowaniu nauczycieli, przedszkolaki mogą miło spędzać tu czas i podczas zabawy doskonalić swoje umiejętności oraz deficyty. To jak fajnie potrafimy “integrować się” widać na załączonych fotografiach.