ZAJĘCIA Z HORTITERAPII W GRUPIE “JEŻYKI” I “KRASNOLUDKI”

Dnia 12 stycznia w grupie “Jeżyki” i “Krasnoludki” odbyły się zajęcia z hortiterapii pod hasłem “Dbamy o naszych małych przyjaciół”. Tematem przewodnim było dokarmianie ptaków. W tym celu przedszkolaki przygotowały ptasie przysmaki z jabłka, smalcu i różnorodnych ziaren. Zanim przystąpiły do działania, rozpoznawały ziarna za pomocą zmysłów. Z ogromną chęcią smakowały ich. Przygotowane przekąski zawisły na gałązkach drzew w ogrodzie przedszkolnym. Nie zapomniano również o uzupełnieniu karmy w karmnikach. Przedszkolaki nasypały do nich odpowiedniej dla ptaków mieszanki ziaren. Na zakończenie “Jeżyki” wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu podczas których wytupywały ślady na śniegu i ustawione w pociąg poruszały się po śladach kolegów i koleżanek.