“KRASNOLUDKOWY” BAL BAJKOWY

Dnia 5 listopada  przedszkolaki z grupy “Krasnoludki” w ramach realizacji zadań z innowacji pedagogicznej “Mały Przedszkolak w Krainie Wielkich Wartości”,  przeniosły się do “Krainy Wielkich Wartości”, a wszystko za sprawą balu zorganizowanego z okazji “Dnia postaci z bajek”. Przedszkolaki rozmawiały o znanych postaciach z bajek, wcielając się w ich role oraz świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki.  Powszechnie wiadomo, że przekazywanie dziecku wartości zachowań zgodnych z wymogami moralnymi poprzez to co widzialne i dotykalnie dobre, i tym samym mające dla niego wielkie znaczenie, dziecko odnajduje w bajkach i baśniach. Są one związane bowiem w sposób naturalny ze światem dziecka. Dzieci obserwując bohaterów oswajają się z zagrożeniami, uczą się norm moralnych i poznają wzory zachowania i reguły rządzące życiem społecznym. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć w formie zabawy na dłużej pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.