2 kwietnia 2021 r. – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Celem obchodów jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia autyzmu uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej.

Nasze przedszkole również zaangażowało się w akcję promującą wiedzę na temat autyzmu pod hasłem ,,Autyzm. Odmień moją historię”

Tego dnia w geście solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, dzieci będące w domu, rodzice, nauczyciele
i pracownicy przedszkola ,,zaświecili się na niebiesko” ubierając się w tym kolorze.  Główne pomieszczenia
w przedszkolu zostały udekorowane niebieskimi akcentami. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oczywiście
w kolorze niebieskim, a rodzice przesłali je do wychowawców grup.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie się w akcję.

A tak niebiesko prezentowała się tego dnia społeczność przedszkolna.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Fundacji Synapsis ,,Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan”